18 wrzesień 2019

Dobry sezon Betardu Sparty Wrocław

Zawodnicy Betardu Sparty Wrocław.

 

Wrocławscy żużlowcy błyszczeli na gali, na której uroczyście podsumowano zakończony sezon najwyższej klasy rozgrywkowej. Przedstawiciele Betardu Sparty Wrocław zostali wyróżnieni aż w pięciu kategoriach.        A głosowali sami żużlowcy, trenerzy i prezesi klubów Ekstraligi.

 

W warszawskim Hiltonie żużlowcy PGE Ekstraligi odebrali nagrody za wysiłek, który włożyli w trud sezonu 2015. Pierwszy raz w historii główni bohaterowie rozgrywek decydowali o tym do kogo powędrują nagrody w postaci Szczakieli – okolicznościowych statuetek, które upamiętniają IMŚ zdobyte w 1973 roku.

– Gala PGE Ekstraligi to doskonała okazja do tego, aby wymienić spostrzeżenia po mijającym sezonie. Nie wszyscy wiedzą jak trudny był on dla mnie ze względu na kontuzję, która mi doskwierała – powiedział Tomasz Gollob, uhonorowany za najlepszy Wyścig Sezonu – To pierwszy raz, gdy spotkało mnie coś takiego, jestem bardzo zadowolony, że udało mi się niesamowicie pojechać, gdy byłem zdrowy i w pełni formy.

Na gali brylowali także zawodnicy wrocławscy. Za najlepszego polskiego zawodnika sezonu uznany został Maciej Janowski, a za najlepszego obcokrajowca - Tai Woffinden. Tytuł najlepszego debiutanta otrzymał Maksym Drabik. Doceniono także pracę trenera Sparty Piotra Barona, który został menedżerem sezonu

Po raz pierwszy o wyborze nagrodzonych w poszczególnych kategoriach decydowali sami żużlowcy, menedżerowie i prezesi klubów Ekstraligi, którzy głosowali za pomocą anonimowych ankiet.


Najlepszy polski zawodnik
1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
2. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
3. Piotr Pawlicki (Unia Leszno)

Najlepszy zawodnik zagraniczny
1. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław)
2. Darcy Ward (Falubaz Zielona Góra)
3. Emil Sajfutdinow (Unia Leszno)

Debiut sezonu 2015
1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
2. Jason Doyle (KS Toruń)
3. Kenni Larsen (Stal Rzeszów)

Najlepszy junior sezonu 2015
1. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
2. Piotr Pawlicki (Unia Leszno)
3. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)

Najlepszy trener/menedżer 2015
1. Piotr Baron (Betard Sparta Wrocław)
2. Paweł Baran (Unia Tarnów)
3. Adam Skórnicki (Unia Leszno).

 

Beata Jackowska

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy