18 wrzesień 2019

Polska-Tajlandia: wielkie starcie w Hali Orbita

24 października w Hali Orbita dojdzie do pierwszego meczu Polska-Tajlandia w Muay Thai. Polacy i Tajowie rywalizować będą w jednym z najpopularniejszych na świecie sportów walki. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 19.30.

 

Boks tajski znajduje się programie The World Games 2017, ale ma duże szanse na znalezienie się wśród dyscyplin Letnich Igrzysk Olimpijskich.  

Największa na świecie zawodowa organizacja tajskiego boksu - World Muaythai Council (WMC) postanowiła, że w trakcie wrocławskiej gali stawką będą pasy mistrzów interkontynentalnych. Faworytami starć będą niezwykle silni zawodnicy z Tajlandii. Thanelek Chompon, Seksurin, Robert Kit Kor Wit i Lek Light, którzy mają na koncie po kilkaset zawodowych pojedynków a w przeszłości zdobywali tytuły mistrzowskie.

 

Aby powiększyć plakat "kliknij" na niego

 

Miejscowi kibice największe nadzieje mogą wiązać z występem Pawła Jędrzejczyka. To wielokrotny mistrz świata w kickboxingu. Jest także pierwszym Polakiem, który walczył i wygrywał w walkach Muay Thai toczonych na słynnych stadionach w Tajlandii – Rajadamnern i Lumpini. Paweł Jędrzejczyk na co dzień trenuje w klubie Puncher Wrocław pod okiem Janusza Janowskiego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła ambasada Królestwa Tajlandii, Polski Związek Muaythai, miasto Wrocław, a także komitet organizacyjny The World Games 2017. 

Do udziału w gali zachęca m.in. Joanna Jędrzejczyk – najlepsza polska zawodniczka Muay Thai i i mistrzyni MMA a także były bokser i kickbokser Przemysław Saleta.

 

 

Janusz Krzeszowski

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy