18 wrzesień 2019

Zostań Mikołajem – biegnij po zdrowie dzieci!

 

Wyjątkowy dzień, tysiące przebranych Mikołajów biegnących w szczytnym celu oraz niepowtarzalna, rodzinna atmosfera, która towarzyszy całemu przedsięwzięciu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Biegu Mikołajów, premierowo startującego w tym roku również w stolicy Dolnego Śląska.

 

Coroczne wydarzenie, którego głównym celem jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, opiera się na wyjątkowej koncepcji: 1 przebiegnięty kilometr to 1 zł przeznaczony na pomoc dzieciom.

Długość trasy Biegu Mikołajów będzie się różnić w zależności od miasta. We Wrocławiu trasa to 10,75 km. Aby wspomóc szczytny cel, wystarczy przebiec już jedno okrążenie na danym torze. Dodatkowo, poza sportową rywalizacją, na wszystkich uczestników wydarzenia – biegaczy i kibicujących – czeka mnóstwo atrakcji. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje dla dzieci czy stoiska sponsorów ze zdrową żywnością – to tylko część możliwości spędzenia czasu podczas biegu.

W biegu może wystartować każda osoba, która ukończyła 16. rok życia. Podczas zawodów przeprowadzonych zostanie pięć klasyfikacji wiekowych kobiet i mężczyzn, a także specjalna klasyfikacja drużynowa, przeznaczona dla firm.  Wrocławski Bieg Mikołajów swoim głosem umili Andrzej Gliniak, z kolei rozgrzewkę poprowadzi Rafał Omelko. 

Na wszystkich uczestników czekać będą dedykowane pakiety startowe, w których znajdzie się m.in. czapka Św. Mikołaja, numer startowy oraz worek z upominkami od partnerów biegu. Każdy, kto ukończy m.in. jedno okrążenie otrzyma również pamiątkowy medal. Dla najszybszych w każdej kategorii czekać będą nagrody.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się przez specjalny formularz dostępny na stronie biegmikolajow.org (zapisy online trwają do 3.12.2015).

Biegnijmy na zdrowie po zdrowie dzieci!

Harmonogram:

  • 8.00-11.00 – odbiór pakietów startowych
  • 12.00 – start biegu
  • 14.30 – atrakcje sceniczne i rozdanie nagród
  • 16.00 – zakończenie imprezy

 

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy