18 wrzesień 2019

Stacje i trasy narciarskie na Dolnym Śląsku

Stacja narciarska Winterpol Biały Jar w Karpaczu (fot.karpacz.com)

 

Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku są coraz lepsze. Śniegu przybywa praktycznie w całym regionie. Na Trzech Króli i najbliższy weekend właściciele wyciągów przygotowuje się do pracy na pełnych obrotach. Najwięcej śniegu leży na trasach w Karpaczu, Świeradowie-Zdrój, Zieleńcu i Czarnej Górze. 

 

W Karkonoszach ciągle pada

W Szklarskiej Porębie leży ponad 60 cm śniegu. Pojeździć można na razie jedynie na wyciągu Puchatek. Jednak jeśli warunki atmosferyczne dopiszą właściciele wyciągu planują od piątku otworzyć nartostrady i kolej Karkonosz Express. 

W Karpaczu, w ośrodku Biały Jar Winterpol działają wszystkie trzy wyciągi, łącznie z kolejką sześcioosobową. Leży tam od 20 do 100 cm śniegu. Jeździć można do godz. 22.00. W Karpaczu czynna jest także m.in. kanapa czteroosobowa stacji narciarskiej Pod Wangiem, a także krótki wyciąg Żołwik.

W kompleksie Śnieżka na Kopie warunki są dobre, pojeździć na razie można na nartostradach Liczykrupa i Euro. Z powodu silnego wiatru nie działa kolej turystyczna Zbyszek. W górach ciągle pada śnieg i przybywa pokrywy. 

Na Polanie Jakuszyckiej grubość pokrywy śnieżnej na trasach wynosi od 40 do 60 cm. Na trasy narciarstwa biegowego wyjechały już ratraki. Ciągle pada śnieg. W weekend prognozowane są przymrozki. 

W Świeradowie-Zdroju czynne są wszystkie wyciągi, a na trasach leży nawet 80 cm śniegu. W ośrodku Ski Sun działa kolej gondolowa. Jeździć tam można od godziny 9 do 16 oraz od 18 do 22. W weekend prognozowane są przymrozki i opady śniegu więc warunki do jazdy powinny z dnia na dzień być coraz lepsze.

 

W Zieleńcu i na Czarnej Górze warunki sa bardzo dobre

W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej to średnio 60 cm. Z 27 wyciągów i kolejek działa 25. Pada śnieg, temperatura sięga -4 st. C. W weekend pokrywa ma być jeszcze grubsza. 

Na trasach w Czarnej Górze leży od 15 do 60 cm śniegu, jednak ciągle go przybywa. Czynne są niemal wszystkie trasy i wyciągi łacznie z nową sześciosobową kolejką Luxtorpeda, która zawiezie nas na szczyt Czarnej Góry i trasę B. Na Żmijowcu warunki również są dobre. Trasy biegowe wokół szczytów także nadają się już do uprawiania sportu. Szusować tam można od godz. 9.00 do 22.00.

 

Najbliżej Wrocławia działają też wyciągi w Rzeczce, Góry Sowie. Pokrywa śnieżna ciągle się powiększa, na razie wynosi około 30 cm. We wtorek pracował jeden wyciąg, ale na Trzech Króli właściciele szykują się do uruchomienia wszystkich czterech. 

Zapowiada się naprawdę dobry narciarski weekend. W całym regionie ma padać śnieg, prognozowane są też przymrozki. 

 

 

Janusz Krzeszowski

Źródło: wroclaw.pl
Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy